Președintele României Klaus Iohanis a participat azi la evenimentul de lansare a Campaniei naționale de împădurire "O pădure cât o țară" care a avut loc în #Comuna #Uliesti.

#Mulțumim Domnule #Președinte #Klaus #Iohannis!
Domnilor #Premieri #Ludovic #Orban și #Florin #Câțu!
Domnului #Ministru #Costel #Alexe!
Mulțumi întregii echipe pentru ca ați făcut posibil ca și comuna noastră, #Comuna #Uliesti sa facă parte din cea mai amplă campanie de împădurire a României.
Suntem #onorați să fim #primii care dau #startul acestei campanii!
Campania de împăduriri " O pădure cât o țară " a debutat în prezența Președintelui României Klaus Iohanis.
La eveniment au fost prezenți,de asemenea, premierul interimar Ludovic Orban, prim-ministru desemnat Florin Câțu și ministrul interimar al Mediului, Costel Alex.
Președintele PNL Dâmbovița Domnul Virgil Guran,
Prim-Vicepresedinte PNL Gabriel Grozavu,
Prefectul județului Dâmbovița Aurelian Popa,
Domnul Senatorul PNL Iancu Caracota